Med Marine delivered the 3rd 60 TBP ASD tugboat to Izmit Bay.

Go Back
Med Marine’in, filo yenileme ve kapasite artırımı çalışmaları kapsamında Ereğli Tersanesi’nde inşa ettirdiği Er 47 proje numaralı 60 TBP ASD serisinin üçüncü römorkör de İzmit Körfezinde hizmete alınacak.

Türkiye’nin önde gelen kılavuzluk ve römorkör şirketi Med Marine, filo yenileme ve kapasite artırımı çalışmaları kapsamında gruba ait Ereğli Gemi Tersanesi’nde inşa ettiği sekiz adet römorkörden beşinci olan Er 47 proje numaralı römorkörü İzmit Körfezi’nde hizmete alıyor. 

Ereğli Gemi Tersanesi tarafından Ağustos ve Eylül 2015 ayları içinde teslimatı yapılan 2 x 45 TBP ASD römorköre ilave olarak inşasına başlanan 6 adet 60 TBP ASD römorkörlerden ilki Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin İskenderun Körfezi’ndeki operasyonlarına tahsis edilmek üzere teslim edilmişti. 60 TBP ASD serisinin ikinci römorkörü ise İzmit Körfezi’ nde 2016 Mart' ın ilk haftasında başlamıştı. Er 47 proje numaralı  60 TBP ASD serisinin üçüncü römorkör de İzmit Körfezinde hizmete alınacak. 

60 TBP ASD’ lik serinin üçüncü römorkörü  olan Er 47 bugün (08 Nisan) 17.15 sularında İstanbul Boğazı’ndan geçerek İzmit Körfezi’ne gönderildi. Er 47 serinin diğer üyeleri gibi Robert Allen dizaynı olup 25 metre  boyunda ve 60 tbp gücünde Azimut pervane sistemi ile donatıldı.

Med Marine  Haziran 2016’ ya kadar her ay bir tane olacak şekilde toplam 6 adet 60 TBP ASD römorkörün filoya katılacağı belirtildi.

Med Marine filo güçlendirme sürecinde planlanan bu 8 römorköre ilaveten, inşasına başlanan dört adet 70 TBP ASD ve 2016 ilk çeyreğinde inşasına başlanması planlanan dört adet 75 TBP ASD toplam sekiz adet römorkörün satış amaçlı inşası programlanmış ve böylelikle son bir yıl içinde toplam 16 adet römorkörün inşasının gerçekleştirilmesinin hedeflendiği açıklandı.